Moje konto

Logowanie

Zarejestruj się

Na adres e-mail zostanie wysłany odnośnik do ustawienia nowego hasła.

Twoje dane osobowe zostaną użyte do obsługi twojej wizyty na naszej stronie, zarządzania dostępem do twojego konta i dla innych celów o których mówi nasza polityka prywatności.

Dowiedz się więcej

Najczęstsze pytania

Kto może otrzymać dofinansowane do szkoleń? +

Wnioskować o dofinansowanie do szkoleń może zarówno przedsiębiorca jak i osoba fizyczna, w tym również osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą.

Gdzie mogę otrzymać dofinansowanie do szkoleń? +

Dofinansowanie do szkoleń można otrzymać z różnych źródeł. Dwa najważniejsze i najpopularniejsze to BUR czyli Baza Usług Rozwojowych oraz KFS czyli Krajowy Fundusz Szkoleniowy.

Co to jest Baza Usług Rozwojowych ( BUR )? +

Baza Usług Rozwojowych jest największą w kraju darmową i ogólnodostępną platformą szkoleniową oferującą usługi szkoleniowe z europejskim dofinansowaniem. Dzięki Bazie możesz kontynuować edukację, zdobywać wiedzę, poszerzać kompetencje i kwalifikacje.

Baza Usług Rozwojowych (BUR) utworzona i kierowana jest przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP).

Co to jest Krajowy Fundusz Szkoleniowy ( KFS )? +

Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS) jest instrumentem rynku pracy, a jego głównym celem jest dofinansowanie kształcenia pracowników i pracodawców. KFS jest prowadzony przez Powiatowe Urzędy Pracy, które zarządzają środkami i przyznają dofinansowania na szkolenia zgodnie z określonymi priorytetami i procedurami.

Czy można wnioskować o dofinansowanie zarówno do BUR jak i do KFS? +

Tak, ale nie wszyscy są do tego uprawnieni. Są ograniczenia powodujące, że tylko niektórzy przedsiębiorcy mogą składać wnioski zarówno w BUR jak i do KFS.

Kto może składać wnioski o dofinansowanie szkoleń z Bazy Usług Rozwojowych (BUR)? +

Wnioski o dofinansowanie usług rozwojowych (szkoleń) z Bazy Usług Rozwojowych mogą składać zarówno osoby indywidualne, jak również przedsiębiorcy, w tym osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. Nie ma znaczenia jaki jest status osób indywidualnych. Mogą to być osoby pracujące jak i osoby bezrobotne. Przedsiębiorstwa mogą uzyskać dofinansowanie zarówno dla pracowników jaki dla właścicieli przedsiębiorstw. Dofinansowanie do szkoleń można również uzyskać dla osób zatrudnionych na podstawie umowy zlecenia.

Kto może składać wnioski o dofinansowanie szkoleń z Krajowego Funduszu Szkoleniowego ( KFS )? +

Wnioski o dofinansowanie usług rozwojowych (szkoleń) z Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS) mogą składać przedsiębiorcy, którzy zatrudniają minimum 1 pracownika na umowę o pracę. Nie ma znaczenia wymiar etatu pracownika (może być pełny etat lub cząstka etatu). Z dofinansowania może skorzystać zarówno pracodawca, jak i pracownicy.

Czy dla pracowników fundacji również można uzyskać dofinansowanie do szkoleń? +

Tak, ale pod warunkiem, że fundacja ma w KRS status przedsiębiorstwa. Wówczas fundacja ma wszelkie uprawnienia do składania wniosków o dofinansowanie do szkoleń z Bazy Usług Rozwojowych. Jeśli fundacja zatrudnia pracowników na etacie, wówczas ma również prawo do składania wniosku o dofinansowanie szkoleń dla tych pracowników z Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

Jaki jest poziom dofinansowania w Bazie Usług Rozwojowych – BUR i z Krajowego Funduszu Szkoleniowego – KFS? +

Dofinansowanie z Bazy Usług Rozwojowych zależy od województwa, w którym zarejestrowana jest działalność przedsiębiorstwa lub od miejsca zamieszkania wnioskującej osoby indywidualnej. W BUR dofinansowanie kształtuje się na poziomie 70% – 85% ceny netto usługi rozwojowej (szkolenia).

Dofinansowanie z Krajowego Funduszu Szkoleniowego kształtuje się na poziomie 80% – 100% ceny netto usługi rozwojowej (szkolenia). Poziom dofinansowania zależy od wielkości przedsiębiorstwa.

Kiedy i gdzie należy złożyć wniosek o dofinansowanie na szkolenia z Bazy Usług Rozwojowych (BUR)? +

Wnioski o dofinansowanie składa się elektronicznie lub osobiście do odpowiedniego Operatora w regionie, tj. instytucji, która przyznaje dofinansowanie w danym województwie. Terminy naborów wniosków o dofinansowanie znajdują się na stronach operatorów. Lista operatorów:

https://serwis-uslugirozwojowe.parp.gov.pl/component/site/site/dofinansowania-bur

Kiedy i gdzie należy złożyć wniosek o dofinansowanie na szkolenia z Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS)? +

Wnioski składa się Powiatowym Urzędzie Pracy, właściwym dla miejsca rejestracji działalności gospodarczej pracodawcy. Poszczególne urzędy ogłaszają nabór na dofinansowanie do usług rozwojowych (szkoleń) na swoich stronach internetowych. Terminy naboru wniosków w każdym urzędzie pracy są inne. Główne nabory wniosków o dofinansowanie z KFS odbywają się w I kwartale każdego roku. W kolejnych kwartałach roku Powiatowe Urzędy Pracy ogłaszają kolejne nabory w ramach tzw. rezerwy środków.

Kiedy mogę zrezygnować ze szkolenia i odstąpić od umowy? +

Zgodnie z regulaminem odstąpienie od umowy przysługuje najpóźniej 30 dni roboczych przed terminem rozpoczęcia szkolenia na podstawie przesłanego mailem Formularza odstąpienia od umowy. Rezygnacja ze w regulaminowym terminie skutkuje pełnym zwrotem wpłaty. Rezygnacja ze szkolenia w terminie krótszym niż 30 dni robocze przed szkoleniem skutkuje brakiem
zwrotu wpłaty. Klient ma możliwość przeniesienia środków na inne szkolenie Organizatora.

Kiedy otrzymam fakturę? +

Fakturę wystawiamy po zaksięgowaniu płatności na naszym koncie i wysyłamy do właściciela drogą mailową. Jeśli płatność została dokonana, a dane do faktury nie były wpisane w formularzu zgłoszeniowym, wówczas wystawiamy fakturę imienną. Paragony z numerem NIP nabywcy do kwoty 450 PLN traktowane są jako faktury.

Czy mogę otrzymać fakturę na podstawie paragonu? +

Od 1 stycznia 2020 roku zaszły istotne zmiany w przepisach dotyczących wystawiania faktur do paragonów. Wprowadziły one ograniczenia w możliwości wystawiania faktur VAT do wcześniej wydanych paragonów fiskalnych. Zgodnie z nowelizacją ustawy o podatku od towarów i usług (VAT) nie ma możliwości wystawienia faktury do paragonu, na którym nie ma numeru NIP.  Paragony z numerem NIP nabywcy do kwoty 450 PLN traktowane są jako faktury.

Czy mogę liczyć na zwrot kosztów, jeśli z powodu choroby nie dotarłem na kurs? +

Jeżeli choroba uniemożliwiła uczestnictwo w kursie, trzeba ten fakt jak najszybciej zgłosić organizatorowi szkolenia (np. telefonicznie). Prócz tego kursant powinien przesłać informację o chorobie drogą mailową, dołączając skan zaświadczenia od lekarza. Organizator umożliwia odrobienie kursantowi szkolenia w kolejnych terminach danego kursu.