Twój koszyk jest obecnie pusty!
Forma:
szkolenie stacjonarne
Czas trwania:
2 dni
Cena:
1 995 zł
2 dni / 21 godzin dydaktycznych
1 godzina dydaktyczna = 45 minut
Szkolenie Fizjoterapia geriatryczna w praktyce – diagnostyka i terapia skierowane jest do fizjoterapeutów, którzy chcą rozwijać swoje kompetencje w pracy z osobami starszymi. Podczas szkolenia zdobędziesz praktyczną wiedzę na temat fizjoterapii geriatrycznej, procesów starzenia się oraz najczęstszych chorób wieku podeszłego. Nauczysz się nowoczesnych metod diagnostyki geriatrycznej, planowania indywidualnej terapii oraz pracy z pacjentami z zaburzeniami poznawczymi.
Poznasz praktyczne techniki i narzędzia, które pomagają skutecznie wspierać seniorów zmagających się z sarkopenią, osteoporozą, zaburzeniami równowagi czy chorobami neurodegeneracyjnymi. Dowiesz się, jak stosować ćwiczenia poprawiające funkcje motoryczne, koordynację i równowagę oraz jak wdrażać strategie zapobiegania upadkom u osób starszych.
Szkolenie obejmuje zasady kompleksowej oceny geriatrycznej oraz holistycznego podejścia do opieki nad seniorem, uwzględniając wielochorobowość, depresję, lęk i wykluczenie społeczne – zgodnie z wytycznymi WHO. W programie szkolenia znajdują się testy diagnostyczne, takie jak ADL, BBS, OLS, FRT, DGI, TUG, SPPB, MoCA i inne, które pomagają lepiej diagnozować i monitorować postępy terapii.
Po ukończeniu szkolenia z fizjoterapii geriatrycznej będziesz potrafił samodzielnie ocenić stan pacjenta, zaplanować skuteczną terapię oraz wspierać osoby starsze w poprawie jakości ich życia.
Szkolenie skierowane jest do: magistrów fizjoterapii, magistrów rehabilitacji ruchowej , studentów ostatniego roku jednolitych studiów magisterskich na kierunku fizjoterapia, licencjatów fizjoterapii ( studia pierwszego stopnia), techników fizjoterapii, osteopatów, terapeutów manualnych.
Dzień 1
9:00-17:00, 1 x 15 minutowa przerwa kawowa, 1 x 60 minutowa przerwa obiadowa
Dzień 2
9:00-16:45, 1 x 15 minutowa przerwa kawowa, 1 x 60 minutowa przerwa obiadowa
Wyjątkowa specjalistka i instruktorka z ogromnym doświadczeniem oraz pasją do pracy z seniorami.
Pomaga zrozumieć specyficzne potrzeby pacjentów w podeszłym wieku, w tym osób z zaburzeniami poznawczymi. Promuje holistyczne podejście do opieki nad seniorami, uwzględniające m.in. polipragmazję, depresję, lęk i wykluczenie społeczne.
Zmienia sposób myślenia o seniorach i inspiruje innych do świadomej, empatycznej pracy z osobami starszymi.
Mgr fizjoterapii, absolwentka AWF w Poznaniu.
Praktyk z wieloletnim doświadczeniem.
Ekspertka w zakresie fizjoterapii geriatrycznej.
Autorka książki „Testy i skale geriatryczne”.
Badaczka w Klinice Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Współzałożycielka sekcji geriatrycznej Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska (Oddział Mazowiecki)
Prowadzi wykłady i warsztaty w Domach i Klubach Seniora dotyczące aktywności fizycznej zgodnej z aktualnymi wytycznymi WHO i Ministerstwa Zdrowia
Edukuje także w zakresie funkcjonowania dna miednicy w oparciu o koncepcję BEBO
Ukończyła liczne szkolenia zawodowe: fizjoterapia w geriatrii, Szkolenie Globalne Centrum Szkoleń Zdrowotnych „Dobra praktyka kliniczna ICH E6(R2)”, Rehabilitacja poznawcza zaburzeń pamięci Metodą SR w Centrum Montessori Senior, kompleksowa rehabilitacja chorych po ogniskowych uszkodzeniach mózgu, terapia manualna OMT Kaltenborn-Evjenth, P.N.F. rozwijający, BEBO trening dna miednicy, kinesio tape KT1 i KT2.
Prelegentka konferencji naukowych:
„Fizjoterapia jako sztuka i nauka. 10 lat później”, gdzie prowadziła warsztaty z
„Trening motoryki i upadków w geriatrii” w 2018.
”Porozmawiajmy o uroginekologii”, „Inkontynencja. Podejście systemowe w leczeniu”2018.
Konferencja ”Porozmawiajmy o geriatrii”, gdzie prowadziła wykłady oraz warsztaty w 2019.
„Ogólnopolska konferencja kinesiotapingu”, gdzie prowadziła wykład na temat „kinesioterapia w geriatrii w 2019.
Konferencja w Centrum Alzheimera „ Budowanie Aktywności oraz zdrowego stylu życia w profilaktyce i terapii osób cierpiących na zaburzenia neuropoznawcze oraz ich otoczenia” gdzie prowadziła wykład „ Pacjent z demencja a aktywność fizyczna” w 2023.
Konferencja „Podkarpackie forum praktyków fizjoterapii-bliżej do nowoczesnej fizjoterapii w praktyce”, gdzie prowadziła wykład na temat „ Fizjoterapia a niepełnosprawność neuropoznawcza osób starszych” oraz warsztaty „Trening równowagi i przeciwdziałający upadkom” 2024.
III Kongres Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska „ Specjalizacje w fizjoterapii- marzenia pacjentów czy rzeczywistość” gdzie prowadzała warsztaty „Testy i skale geriatryczne- diagnostyka pacjentów” w 2024.
Ukończone szkolenia:
2024 Szkolenie Globalne Centrum Szkoleń Zdrowotnych „Dobra praktyka kliniczna ICH E6(R2)”
2023-2024 Kurs Opiekun Medyczny zakończony egzaminem nr dyplomu 532102
2021 Kurs „ Wprowadzenie do Geronto-psychomotoryki-koncepcja wspomagająca rozwój osób starszych z niepełnosprawnością oraz demencją”
2020 Kongres Akademia po dyplomie „Geriatria”
Monika Piekarniak
Specjalizacja
Fizjoterapia
Obszar działania
Fizjoterapia geriatryczna
Lat na rynku
ponad 25